Здоровий дитячий сон не просто фізіологічна потреба для організму. Під час сну організм відпочиває, поповнює енергію, виробляє життєво важливі ферменти і гормони, що відповідають за розвиток дитини.
Тому якщо ви хочете бачити свого малюка бадьорим, спокійним і головне здоровим, постарайтеся забезпечити йому повноцінний сон не тільки вночі, але і вдень.
Тривалість денного дитячого сну в основному залежить від віку дитини і виробленого режиму. Як відомо, малюки у віці до трьох місяців сплять близько 20 годин на добу, піврічна дитина може спати менше 15 годин, а в рік чи два час дитячого сну зменшується до 10-12 годин на добу.
Виходячи з даних цифр, можна легко скласти режим для сну протягом усього дня. Кількість періодів денного дитячого сну звичайно ж залежить від віку дитини: від 6 раз в день спить місячний малюк і тільки раз дитина дошкільного віку.
Як організувати здоровий дитячий сон?
- По перше, ви повинні розуміти, що дитячий сон дуже важливий для здоров’я і розвитку дитини, тому потрібно створити всі умови, щоб малюк зміг повноцінно висипатися і давати батькам висипатися самим.
- Постарайтеся вкладати дитину спати в один і той же час і дотримуйтесь цього режиму. Краще якщо це буде зручний час для вас, не обов’язково це робити о 8 годині вечора, це цілком може бути і 23.00.
- Дитина повинна спати окремо від батьків. В ідеалі не просто в окремому ліжечку, а й в окремій кімнаті. Винятком може бути зовсім маленьке немовля, до якого вставати потрібно частіше, тоді ліжечко можна поставити біля батьківського.
- У кімнаті, де спить дитина не повинна стояти гробова тиша. Легкий шум навпаки заспокоює малюка, адже до народження малюк чує не тільки серцебиття матері, але і шум від крові, що протікає крізь плаценту. Важливим для якісного дитячого сну залишається освітлення кімнати. Зайве світло може відволікати дитину, тому малюкові краще спати в темряві.
- Виберіть для дитячого ліжечка щільний матрац що не прогнеться під дитиною. Дитині до двох років не потрібні подушки і ковдри. Краще використовувати спальний мішок. Не зайвим для немовлят буде сповивання, яке сприяє здоровому дитячому сну. Так дитина відчуває себе захищеною і веде себе спокійніше.
- Слідкуйте за температурою і вологістю в кімнаті де спить дитина. Оптимальна температура 18-20 градусів, вологість 60%. Перед сном слід провітрити кімнату.
- Підготовка до дитячого сну теж дуже важлива. Щоб малюк добре спав всю ніч і легко засинав, перед сном корисними будуть водні процедури або масаж, які допоможуть дитині розслабитися.
- Перед сном можна пограти з дитиною в спокійні ігри, наприклад, помалювати, почитати казку або подивитися улюблений мультфільм.
- Багато батьків упевнені, що не можна будити сплячого малюка. Це не зовсім так. Краще відразу підготувати і привчити дитину до того, що, несподівано прокинувшись, потрібно просто заспокоїтися і продовжити сон.
- Дитина засне набагато міцніше, якщо день проведено активно. Фізичні навантаження, прогулянки та ігри на свіжому повітрі повинні бути в міру. Так як перевтома може перешкодити спокійному сну дитинки.
Comments are closed.