Як поціновувачам всього оригінального, нам до душі стиль лофт. Саме про нього і поговоримо з вами, розклавши всі особливості цього напрямку.
Мода на стиль лофт у дизайні впевнено пропагує найінноваційніші та практичні інтер’єри, які сподобаються людям з нетривіальним мисленням та гарним смаком.
І хоча для любителів класики стиль лофт може здатися складним і незрозумілим, насправді лофт дуже гармонійний і цікавий у різноманітних реалізаціях.
Стиль лофт 2024 підійде і тим, кому не по кишені робити повністю капітальний ремонт, проте оновити приміщення все ж таки хочеться.
Представити стиль лофт 2024 ми вирішили, відповівши на найчастіші питання про цей напрям, які з’являються у звичайних людей, що бажають змінити обстановку в будинку, зробити ремонт, оновити інтер’єр, осучаснити історичну будівлю, яку не можна або не хотілося б зносити.
Стиль лофт. Декілька слів про походження
Лофт – це напрямок у дизайні, який передбачає переробку або часткову реконструкцію занедбаних горищ, промислових об’єктів на житлові, офісні приміщення, майстерні, студії. Лофт стиль зародився відносно недавно в Америці і вже активно використовувався у 50-60 рр. ХХ століття.
Дизайн у стилі лофт став улюбленим для творчих особистостей, зірок, фотографів, що мешкають у Нью-Йорку, які із задоволенням збиралися у колись занедбаних, але по-новому оформлених колоритних приміщеннях фабрик, заводів, складів.
Одним із перших стиль лофт освоїв відомий дизайнер Енді Ворхол, який показав лофт дизайн як незвичайний, цікавий, оригінальний, елітний.
Стиль лофт. Характеристики
Стиль лофт сподобався багатьом саме, завдяки своїй нетривіальності, поєднанню непоєднуваного, стриманості в декорі.
Такий дизайн став доречним не тільки для приватних будинків, а й для офісних об’єктів з нестандартним підходом до оформлення приміщень, а також для ресторанів та затишних кафе.
Якщо ви не дизайнер, але хотіли б облаштувати свій будинок, квартиру, кімнату в стилі лофт, радимо ознайомитися з особливостями, що дозволять вам грамотніше здійснити перетворення вашого простору на лофт.
Лофт дизайн – простір в інтер’єрі
Так як лофт почав своє існування з великих за площею горищ і промзон, обравши стиль лофт, ви опановуєте відразу ж великий простір без зайвих перегородок і стін. Об’єднуйте кухню та вітальню, спальню та кабінет, вітальню, спальню та кухню, або ваш варіант.
Лофт дизайн передбачає зонування не стінами та перегородками, а кольором інтер’єру та стін, фактурами зон, що відрізняється меблями.
Лофт дизайн, як нам здається, відмінно підійде для холостяка, який живе в невеликій квартирі, але прагне простору, свободи або сім’ї, яка проживає у великому будинку, де для спільного проведення часу виділена величезна площа студійного типу.
Лофт стиль. Поєднання еклектики та свободи вибору
Лофт справді демократичний, адже він дозволяє поєднувати, здавалося б, непоєднуване в одному проекті. Так, лофт дизайн може поєднати функціональність хай-теку та елементи більш вишуканих стилів.
Ви можете створити лофт за допомогою етнічних мотивів, деталей класичного стилю, обігравши все, що підібрано в урбаністичному просторі. Виглядає лофт у кімнаті по-бунтарськи і водночас богемно.
Еклектика в лофті передбачає можливість змішувати речі, але при цьому робити це так, щоб вони поєднувалися певним задумом.
Ви маєте свободу вибору у поєднаннях, можете розмістити деталі хаотично, або встановити для них суворий порядок.
Нестандартний лофт. Що зробить ваш дизайн лофт
Якщо вам сподобався такий незвичайний і модний стиль лофт, візьміть до уваги наступні деталі облаштування простору.
Будинок у лофт стилі варто прикрасити такими елементами:
- Грубі дерев’яні балки
- Величезні залізні колони
- Відкриті вентиляційні та водопровідні труби
- Стіни з цегляною кладкою, неоштукатуреними шматками
- Бетонні поверхні, груба штукатурка на стінах
- Біла стеля
Для лофт характерні:
- Широкі та високі вікна без штор (хоча багато хто змішує лофт з іншими стилями, все ж таки додаючи штори)
- Стриманий декор, але з оригінальним задумом поєднання
- Красиві дерев’яні меблі, нерідко з ефектом старіння
Стиль лофт. Які кольори актуальні для урбаністичного інтер’єру
Основні кольори лофт дизайнів – це, як правило, базова гамма відтінків, наближених до природи.
Створюючи лофт інтер’єр, вибирайте:
- Білий
- Сірий
- Чорний
- Графіт
- Всі відтінки коричневого
Базові кольори задають атмосферу стилю. Всі інші кольори можуть бути присутніми в лофті, але вже дозовано, виконуючи роль акцентів.
Лофт – це нестандартно
За прикладами лофт стилю можна впевнено стверджувати, що лофт — це дійсно нестандартно, незвичайно, але дуже красиво. Проте повернемось до конкретики.
Лофт можна реалізувати, використовуючи:
- Вищезгадані неприкриті вентиляційні труби, балки, колони
- Старі дорожні знаки або графіті, що теж додадуть колориту приміщенню
- Картини художників авангардистів, абстракції, фотографії міст
- Креативні і модернізовані люстри і підсвічування, наприклад, у вигляді кабельного шнура, що повис, ліхтарі, потужні світильники — лампи і т.д.
Вибираючи лофт стиль, ви можете не дотримуватись строгих правил вибору меблів, граючи з формами, фактурами, розмірами.
Меблі можуть стати акцентом або тлом. У лофті використовуються оригінальні принти на текстилі, груба мішковина, важка щільна лляна парусина. Лофт може бути індустріальним, богемним, гламурним.
Лофт у квартирі та будинку. Реалізуємо стиль лофт у кімнаті
Ми вже говорили, що лофт стиль спочатку використовувався для великих за площею приміщень, які не відрізнялися особливим ремонтом та плануванням.
Лофт став лідером у дизайнерів. Сьогодні в цьому стилі облаштовують не лише офіси, студії, виставкові зали, паби, а й невеликі квартири та будинки, де в дизайні хочеться технологічності, сучасності, міської атмосфери та найголовніше, свободи та простору.
Ми вже називали особливості лофта, але відзначимо, що саме простір – найважливіша характеристика цього архітектурного напряму.
Пропонуємо надихнутись дизайнами лофт, обравши дизайн лофт для потрібної кімнати із запропонованих варіантів, що ми підібрали для вас.
Comments are closed.